Dlaczego Grecja?

Powodów jest wiele. Od połowy maja do połowy października możemy cieszyć się ciepłem i słońcem. Nawet w połowie października nie powinniśmy zaznać deszczu a temperatura będzie sięgała w granicach 24-30 stopni.
W pierwszej dziesiątce rankingu TripAdvisor znalazły się dwie greckie plaże, większość plaż zaliczanych jest do najładniejszych w basenie Morza Śródziemnego.
Pyszne, zdrowe i jedyne w swoim rodzaju greckie potrawy zadziwią niejedno podniebienie. Wspaniałe produkty spożywcze powstają dzięki hodowlom owiec i milionom drzewek oliwnych. Klimat sprawia, że w Grecji są wyśmienite warzywa i owoce. Jedzenie jest w Grecji elementem kultury a kuchnia to przede wszystkim duża ilość warzyw, pieczone mięsa i nabiał. Biesiadowanie jest podstawowym sposobem spędzania wolnego czasu.
Czeka na nas wiele wspaniałych miejsc i zabytków, to tutaj rodziła się znaczna część europejskiej kultury.
Wyspy, czyli to co przy uprawianiu yachtingu najcenniejsze. W kraju jest około 2500 wysp, z czego tylko 165 zamieszkałych.
Grecja to też niesamowite i jedyne w swoim rodzaju krajobrazy. Jedne z najbardziej urokliwych miejsc europy to właśnie wyspy greckie, które zachwycają bujną roślinnością, czystymi plażami, i niesamowitymi widokami.
Tubylcy uwielbiają się bawić i są bardzo gościnni oraz przyjaźni, dlatego niemalże w każdym, najmniejszym nawet miasteczku, znajdziemy liczne knajpki, gdzie często po kilku minutach rozmowy mogą nawiązać się ciekawe znajomości.