Opis rejsu

Wybraliśmy dla Was jedną z najciekawszych tras w Grecji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć naprawdę wiele jednocześnie mając czas na wypoczynek i plażing.

Przylatujemy na lotnisko Venizelosa w Atenach. Marina Kalamaki oddalona jest o 20km, dostaniemy się do niej autobusem X96 startującym spod samego terminala co 20 minut, lub taksówką.

Sobota, 30 kwietnia


W południe spotkamy się na odprawie załóg, następnie część załogi zostanie oddelegowana do wycieczki do marketu aby zaprowiantować jachty na rejs. Po godzinie 17 odbierzemy jachty, zaokrętujemy się i rozpakujemy. Po godzinie 20 wypłyniemy na nocny przelot na przylądek Sounion. Czeka nas 30 nM żeglugi, co zajmie nam około 5 godzin. Nocujemy na kotwicowisku w zatoce.

Niedziela, 1 maja


Śniadanie na jachcie czy w tawernie? Zdecydujemy rano. Pontonami dostaniemy się na ląd i zwiedzimy ruiny świątyni Posejdona. Plażing, obiad i lecimy dalej. Kierunek -> Hydra. 35 nM, 6 godzin żeglugi. Na miejscu nocne zwiedzanie magicznej Hydry, biesiadowanie, integracja z załogami innych jachtów.

Poniedziałek, 2 maja


Pobudka :) Czas na śniadanie i wycieczkę na jeden ze szczytów, z którego jest najbardziej malowniczy widok na Hydrę. Po opuszczeniu Hydry płyniemy na Methanę. 35 nM, 6-7 godzin. Po drodze miniemy wiele malowniczych miejsc, które na długo zapadną w naszej pamięci. Na miejscu zwiedzimy miasteczko, klasyczne małe miasteczko rybackie.

Wtorek, 3 maja


Po śniadaniu pojedziemy w góry, gdzie zwiedzimy wulkan i zobaczymy zastygniętą lawę. Po powrocie na jachty przygotujemy się do następnego etapu - Epidauros. Czeka nas tylko 20nM. Na miejscu kolacja w greckiej tawernie, gdzie można zamawiać po polsku.

Środa, 4 maja


Po szybkim śniadaniu pojedziemy zwiedzać starożytny teatr, który cechuje się niezwykłą akustyką, szept ze sceny niesie się nawet do ostatnich rzędów, a jest ich 52. Następnym celem jest nieodległa (20nM) Egina. Po drodze odwiedzimy wyspę Agistri. Portowe okolice Eginy zwiedzimy po zmroku odwiedzając zaprzyjaźniona tawernę.

Czwartek, 5 maja


Na Eginie jest sporo atrakcyjnych miejsc, sugerujemy wypożyczyć małe terenówki i pozwiedzać aż do wieczornej imprezy "Zielona Noc".

Piątek, 6 maja


Drugi poranek na Eginie. Po śniadaniu płyniemy na drugą stronę wyspy aby skorzystać z urokliwej zatoczki i popływać. Następnie udamy się w stronę Aten, gdzie zakończymy naszą tygodniową żeglugę. Wieczorem przewidziana jest wspólna kolacja pożegnalna.

Sobota, 7 maja


Jachty opuszczamy o godzinie 8:00.

Podsumowanie


Pamiętajmy, że powyższy przebieg rejsu jest jedynie propozycją i możemy wspólnie ustalić co chcemy robić na lądzie lub podzielić się na grupy aby każdy spędzał czas według własnych upodobań. Po drodze nie zabraknie ciekawych przygód i dobrej zabawy. Trasa rejsu jest mocno uzależniona od pogody i może ulec zmianie.